decorahsap_Romantik Dekorasyon İçin Küçük Dokunuşlar

Evinize küçük dokunuşlar ile romantik bir hava katmak istiyorsanız bu aslında sandığınızdan çok daha kolay bir şekilde sağlanabilir. Renkler ve mumlar romantizm denilince ilk akla gelenler oluyor. Pembe, kırmızı, bordo ve mor romantik dekorasyonda olmazsa olmaz renklerdir. Kırmızı güller ile bezeli olan her mekân romantik rüzgârların etkisi altına girer. Bu sebeple romantik bir hava istiyorsanız kırmızı, pembe ya da mor gülleri kullanabilirsiniz. Duvarlarda ise odanızın büyüklüğüne bağlı olarak bu renkleri kullanabilirsiniz. Örneğin kırmızı duvarlar gözümüze güzel görünür ancak bu uygulama küçük olan bir odayı daha da küçük gösterecektir. Bu sebeple sadece geniş odalarda koyu renk duvarları tercih etmelisiniz. Ayrıca kırmızının insan psikolojisi üzerindeki etkisini düşünecek olursak, kırmızı duvarlar stres ve gerginliğe sebep olabildiğinden, romantik dekorasyon için de farklı renk tonları tercih edebilirsiniz.

Romantizm rüzgârları için renk unsurundan sonra gelen aydınlatma konusu çok önemlidir. Loş ışık hem mekânı silikleştirerek daha güzel gösterir hem de romantik bir ortama dönüştürür. Bunu özellikle de mumlar ile sağlayabilirsiniz. Mumlar bulundukları ortamda anında romantik esintilere sebep olurlar. Bu sebeple ister yatak odası olsun ister oturma odası ya da teras ve bahçeler, her birinde mumlar aynı etkiyi yaratacaktır. Bunu mum yerine led ışıklar ile de yapmanız mümkündür. Ledler ya da mum ışığı ahşabın sıcak dokusu ile büyük bir uyum yakalamaktadır. Bu sebeple, özellikle ahşap merdiven bulunan ortamlarda, basamaklara yerleştirilecek olan aydınlatma ürünleri romantik atmosfer için ideal olacaktır. Ahşap merdiven ayrıca çiçekler ile de özel günler için hazırlanan romantik evlere uyum sağlayacaktır.

Yıl dönümleri, doğum günleri ve sevgililer günü gibi özel zamanları kutladığımızda bu tür ufak dokunuşlara çok ihtiyaç duyarız. Mum ve çiçek gibi dokunuşların dışında yemek masalarının dekorasyonu ve yemek sunumu ile de romantik dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Şamdanlar ve masaya serpilen gül yaprakları klasik bir hareket olmasına karşın, halen en çok beğenilen romantik detaylardır. Siz de romantik bir sofra ile evinizde bu romantik havayı estirebilirsiniz.