ahsap-merdiven-bakımı-ve dekorasyon (2)İçinizi ısıtacak bir ev demek, içeriye girdiğinizde size kendinizi rahat hissettirecek, mutluluk verecek olan bir ev demektir. Bunu sağlamak ise bazı püf noktalara bağlıdır. Sizi kendine çeken ve adımınızı atar atmaz huzur bulduğunu bir eve sahip olmak için renk, kumaş, aydınlatma ve mobilya gibi seçimlerinizde bazı detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Zaten dekorasyonun temeli olarak kabul edilen bu seçimlerde, huzuru hedeflemeniz gerekmektedir. Öncelikle renklerden bahsedecek olursak, sıcak bir dekorasyon için sıcak renklerin tercih edilmesi gerekir. Sıcak renklerden kasıt ise, sarı, turuncu, kırmızı ve altın gibi renklerdir. Ancak koyu ya da canlı renk kullanımından uzak durarak sıcak bir dekorasyon yapmak istiyorsanız, beyaz, bej, mavi ve gri gibi nötr renkleri kullanabilirsiniz.

Doğal malzeme kullanımı, sıcak bir ortam için en önemli gerekliliktir. Doğal malzeme denilince de ilk akla gelen ahşap olmaktadır. Eğer evinizde ahşap merdiven varsa, sıcak dekorasyona bir adım daha yakınsınız demektir ya da içinizi ısıtacak bir ev için mümkünse ahşap merdiven yaptırmalısınız. Sadece merdiven değil elbette ahşabın kullanım alanı. Mobilyalarınızda metal ya da cam ağırlıklı değil de ahşap ağırlıklı seçimler yapmanız, ışığı ve ısıyı emerek bütünleşen mobilyalara sahip olmanızı sağlayacaktır. Mekânın büyüklüğü ile doğru orantılı olarak ahşap mobilya sayısı ve büyüklüklerine karar verebilirsiniz.

ahsap-merdiven-bakımı-ve dekorasyon (1)Kumaş seçimlerinde yani koltuk, kırlent, perde gibi tekstil ürünlerinde, yumuşak ve tene güzel gelen kumaşlar tercih etmelisiniz. Renk uyumunu yakalayacağınız bu ürünlerde, pofuduk efektler sizde rahatlığı çağrıştıracaktır. Dolayısıyla hem koltuklarınızda, hem de kırlentlerinizde bu detaya yer verebilirsiniz ya da puf koltuk kullanabilirsiniz. Son olarak sıcak bir atmosfer oluşturmanın en güzel detayı anılardır. Güzel zamanlarınızı hatırlatacak olan detaylar, kendinizi daha rahat ve daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Bu sebeple bol bol çerçeve kullanarak, güzel anlarınız ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Seyahatlerinizin anısı olan eşyalar, biblolar ile kahve köşelerinizi renklendirebilirsiniz. Yani kısacası, aksesuar kullanımı, içinizi ısıtacak evler için önemli ve önerilen bir detaydır. Nitelikli ve dikkat çeken aksesuarları, evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.