yaz-dekorasyonu (1)Evinizde Bahar ve Yaz Esintilerine Ne Dersiniz?

Bahar ve Yaz insan üzerinde son derece olumlu etkiler yaratan mevsimler olarak, yaşam alanlarında da olumlu etkilere sebep olmaktadır. Bahar ve yaz doğanın en renkli hali anlamına geldiği için, insan üzerinde bıraktığı ilk izlenim, birbirinden canlı renkleridir. Bu renkleri evimizin pek çok noktasında kullanarak, bahar ve yaz havasını evinizde estirebilirsiniz. Üstelik doğanın bu göz alıcı halini gidip yerinde göremeyenler, bu etkiyi evlerinde yaşayabilirler. Bahar ve yaz doğallık anlamına geldiği için bahar ve yaz dekorasyonunda doğal malzemeleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Birbirinden güzel yaz renklerine sahip kırlentler ve taze çiçekler ile oturma odalarında son derece pratik bir şekilde bu enerjik hava estirilebilir. Taze çiçekleri kullanmak güzel görünümün yanında, nefis kokular yayacağı için daha doğru bir seçimdir. Ancak mümkün olmadığında doğal görünümlü yapay çiçekler de kullanılabilir.

Doğallık denilince ahşap, ilk akla gelen malzemelerdendir. Dolayısıyla evinizde ahşap merdiven mevcutsa, çiçekler ile doğallığı vurgulayan bir görünüm elde edebilirsiniz. Döner ahşap merdiven gibi merdiven modelleri, bu konuda çok daha harika bir dekorasyon yaratmaktadır. Diğer taraftan ahşap doğallığını kuru dallar ile de yaratabilirsiniz. Vazolara yerleştirdiğiniz kuru dallar üzerine, renkli küçük detaylar ekleyebilirsiniz. Baharda daha fazla rengi tercih edebilirsiniz ancak yaz aylarının gözdesi, mavi tonları ve beyazdır. Deniz ve sahil konsepti, yaz aylarının en çok dikkat çeken dekorasyon uygulamasıdır. Tekne resimleri, denizcilik ile ilgili dekorlar, beyaz ve mavi tonlarındaki masa örtüleri, denizci halatları ile yaz dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

yaz-dekorasyonu (2)Bahar ve yaz havası, oldukça pratik dokunuşlar ile mekânlara kazandırılabiliyor. Genellikle kırlent, masa örtüsü gibi basit detaylar ile bahar ve yaz havası yakalanabilir. Bilinmesi gereken temel bilgiler, bahar aylarının renkler ve çiçekler ile bütünleşiyor olması ve yaz aylarının ise denizcilik teması ile birlikte anılıyor olmasıdır. Mevsimlere göre belirleyici olan renkleri tercih etmek bile bazen yeterli olabilmektedir. Oturma alanlarının yanında, yatak odalarında ve özellikle teraslarda bu dekorasyon uygulamalarını tercih etmelisiniz. Böylece küçük dokunuşlar ile bahar ve yazı evinizde hissedebilirsiniz.