Continues-Setting-of-Chic-Project-Duplex-Montreal-Staicases-with-LED-Stairs-Lights-a-Natural-Wood-Staircase-Design-with-Glass-BalustradeDüşük Maliyetlerle Evinizin Tarzını Değiştirin

Evimizin tarzını değiştirmek, bazen bizim de yenilenmemizi sağlıyor. “Tebdil-i mekânda ferahlık vardır.” Sözünün bir göstergesi gibi, yaşadığımız ortamı değiştirdiğimizde kendimizi ferahlamış gibi hissediyoruz. Dekorasyon değişikliğine gitmek iyi hoş ancak bu işin bir de maddi boyutu var. Her zaman büyük paralar harcamanın mümkün olmadığı dekorasyon değişiklikleri için, çok cazip bazı öneriler var ki, evinizin havasını değiştirmeye yetecek. Bunun için ilk önerimiz, ayna olacak. Duvarlara dikkat çeken ve mekânın daha geniş görünmesini sağlayan aynalar, hem ucuzdur, hem de önemli bir değişiklik yaratacaktır. Bununla birlikte, en güzel fotoğraflarınızı sergileyeceğiniz bir köşe belirleyerek, çok sayıda çerçeve ile duvarlarınızı harekete geçirebilirsiniz.

Ucuz dekorasyon değişiklikleri yapmak için aydınlatmanın avantajlarını kullanabilirsiniz. Örneğin ahşap merdiven fiyatları uygun olduğundan, sıcak yüzeylerde led ışıklar ile boyut oluşturabilirsiniz. Ahşap merdiven gibi noktalar bu aydınlatma önerisi ile dikkat çekici halle gelirken, ayna ve tablolarda da bu ışık oyununu yapabilirsiniz. Diğer taraftan, dekorasyonda önem arz eden renkleri, kırlentlerde kullanarak, evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Bugüne kadar tercih ettiğiniz renklerden farklı tonları seçerek, hatta canlı renkleri kullanarak, enerjik ve yenilenmiş bir eve kavuşabilirsiniz. Yapı malzemelerindeki çeşitlilik, ev dekorasyonunu da bir hobi haline getirmeye başladığından, çok farklı malzemeleri, az miktarda satın alarak, evinizde farklılık yapabilirsiniz. Örneği, boyutlu bir görünümü olan doğal taşlar ile tek bir duvarınızı kaplayabilirsiniz.

Son yıllarda adeta moda haline gelen Do It Yourself yani Kendin Yap projelerini takip ederek, eviniz için basit teknikler ile şık aksesuarlar yapabilirsiniz. Bu, perde tokalarınızı kendiniz yapmanız, kavanozlarını değerlendirerek dekor ürünleri yapmanız ya da kadehlerde şamdan yapmanız gibi pek çok basit işlem ile olabilir. Böylece evinize yok denecek kadar küçük maliyetler ile kendi dokunuşunuzu eklemiş olursunuz. Ayrıca evinizin boyutları ile ilgili olan sıkıntılarınızı da yine basit ve ucuz teknikler ile giderebilirsiniz. Alçak tavanları, duvarları iki farklı renge boyayarak yükseltebilir, küçük odaları aynalar ile genişletebilirsiniz. Bu tip basit dokunuşlar ile büyük maliyetlerin altına girmeden, hayal ettiğiniz eve kavuşmanız mümkün.