Ahsap-teak-deck

Tarihin çok eski dönemlerinden bu yana, her alanda en çok kullanılan malzeme olmuştur ahşap. Özellikle de evlerin her alanında uygulaması yapılmıştır. Doğal ve ferah bir atmosfer için, ahşabı sık sık evlerimizde kullanmayı tercih ediyoruz. Özellikle de merdiven ve tırabzanlarda hem görsel açıdan hem de ahşap kalitesi sebebiyle çoğunlukla tercih edilir. Ağaç türlerine göre farklı doku ve renklerde tercih edebileceğiniz ahşap, dekorasyon seçimlerinize uygun şekilde ayarlanabilir. Seçeneğinizin bol olması da büyük bir avantajdır.

Ahşap yaşayan bir malzeme olması sebebiyle, hem evinizin nefes almasını sağlar, hem de evinize yaşanmışlık hissi katar. Ancak ahşap ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar da var. Mesela sık sık ciddi sıcaklık değişimleri ahşabı olumsuz etkileyebilir, çatlamalara sebep olabilir. Büyük ısı farklılıklarının yaşanmadığı ortamda ise ahşap var oldukça yerine alışır ve sağlamlaşır. Ahşabın binanın her hangi bir yerinde kullanımı, hemen yapının havasını etkilemektedir. Beton bir zemine basmak ile ahşap zemine basmak arasında büyük bir fark hissedilir. Özellikle de kent yaşamı içerisinde kendinize özel ve doğal bir alan yaratmak istiyorsanız, evinizde ahşaba çokça yer verebilirsiniz.

Merdiven ve tırabzan gibi alanlarda kullanımı da çok mantıklı bir karar olacaktır. Çünkü uzun yıllardır tercih edilen bir malzemedir ve bu sebeple son derece sağlıklı ve güvenli bir uygulama yapılmaktadır. Ancak yaşanacak her hangi bir sorunda da en kolay tamiri yapılabilecek malzemedir. Yani size çok fazla iş çıkarmayacaktır. Taşıyıcı malzemelerin sert ağaçtan tercih edilmesi ve süslemelerin de uygun ağaç türü ile imal edilmesi gibi detaylar, ahşaplarınızın daha da güvenli, kullanışlı ve şık olmasını sağlamaktadır. Decor Ahşap, size tüm ahşap işleri hakkında detaylı bilgi vererek, tecrübeli ve uzman ekibi ile ahşap işlerinizi hızlıca halledebilir. Kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat Tekliflerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.